видови предострожност:  
Прикажи:  

повеќе информации:
Instituto Português do Mar e da Atmosfera

Временски предупредувања: Португалија

Најави за предострожност - Детални информации за предупредувањата можете да најдете во најавите за предострожност издадени за секоја област. Изберете одредена област

BEJA
До 18.10.2018 09:59 CET
Дожд (Жолто)
Aguaceiros, por vezes fortes na parte oeste da regiao. 
FARO
До 18.10.2018 09:59 CET
Дожд (Жолто)
Aguaceiros, por vezes fortes na parte oeste da regiao. 
Madeira - Costa Sul
До 19.10.2018 01:59 CET
Ветер (Жолто)
Vento forte do quadrante norte, por vezes com rajadas ate 70 km/h no extremo leste da ilha da Madeira. 
Натпис:
Смени јазик:   | BG | BS | CZ | DA | DE | EE | EN | ES | ES | ES | FI | FR | GR | HE | HR | HU | IS | IT | LT | LV | ME | MK | MT | NL | NO | PL | PT | RO | RS | SE | SK | SL | VA